• Krúžky

•      Talent detí rozvíjame  aj prostredníctvom krúžkovej činnosti    pod vedením   kvalifikovaných  trénerov a inštruktorov a v spolupráci s Centrom voľného času v Šali.

1. KRÚŽOK ORIGAMI

Charakteristika : Origami je ZÚ pre deti predškolského veku, v ktorom deti skladajú  z jedného kusa papiera rôzne modely spravidla bez použitia nožníc a lepidla

Vvzdelávacie ciele : Cieľom ZÚ Origami je zlepšiť zručnosť, jemnú motoriku, vizuálno-motorickú činnosť, presnosť, trpezlivosť, kreativitu a pozornosť pri práci. Orientovať sa budeme na modely z  jedného papiera a dokreslením dominantných znakov rozvíjame estetické cítenie dieťaťa. Pri tomto type ZÚ je dodržiavanie zásady postupnosti obzvlášť dôležité, aby sme predišli neúspechu dieťaťa a neodradili ho od ďalších pokusov.

2. LOPTOVÉ HRY A ŠPORTOVÝ PROGRAM

Charakteristika : Deti predškolského veku trávia množstvo času pohybom, čo prispieva k psychickej pohode dieťaťa, ku kontrole hmotnosti, k zdravému životnému štýlu a k posilneniu imunity. Problémom súčasnosti je klesajúca fyzická aktivita detí a preto je potrebné vytvárať správne a trvalé pohybové návyky už v útlom detstve a využiť prirodzenú potrebu fyzickej aktivity detí. Práve v tomto období dieťa môže získať dobré návyky pre veľkú paletu športov, pričom je dôležité viesť deti k športu formou hry.

Vzdelávacie ciele :

Cieľom ZÚ je vytvoriť vzťah detí predškolského veku k pohybovým aktivitám formou hry, pohybových hier a častým striedaním aktivít. Správne volenou motiváciou si osvojiť základné pohybové zručnosti.

3. KRÚŽOK  FUTBALOVÝ - Adamova akadémia

4. ANGLICKÝ KRÚŽOK - CVČ Šaľa