• AKTIVITY A VÝLETY

• Škola v prírode:

Na základe záujmu zákonných zástupcov detí organizujeme a zúčastňujeme sa s deťmi týždenného pobytu školy v prírode. V minulosti sme navštívili tieto pobytové zariadenia: Chtelnica, Dudince, Duchonka, Stará Myjava. Zabezpečený celodenný pedagogický dozor, celodenná strava /raňajky, desiata, obed, olovrant, večera/, celodenný pobyt na čerstvom vzduchu v prírode, pestrý a zaujímavo zábavný plánovaný program, rôznorodé kultúrne podujatia, športové a súťaživé aktivity, výlety. Deti sa učia samostatnosti, udržiavaniu poriadku, spolunažívaniu bez prítomnosti rodičov, rozširujú svoj poznatkový a vedomostný potenciál.

Koncoročné výlety:

Každoročne sa s deťmi zúčastňujeme na záver školského roka /máj, jún/ poldenného výletu. Deti sa na tieto výlety veľmi tešia, pretože zažijú veľa nových, zaujímavých a dobrodružných zážitkov. Miesto pobytu koncoročného výletu konzultujeme so zákonnými zástupcami detí na rodičovskom združení. Okrem iných zaujímavých miest sme navštívili ZOO v Bratislave, kde mali deti možnosť sa zoznámiť priamym pozorovaním s exotickými zvieratami a s ich spôsobom života. Zároveň sme si prezreli Bratislavu s jej zaujímavými dominantami. V minulosti sme navštívili i jaskyňu Driny, kde mali deti možnosť zoznámiť sa s krásou podzemnej prírody a s jej živočíchmi. Veľmi prínosným a na zážitky bohatým bol poldenný výlet na farmu Humanita, kde sa mali deti možnosť zase zoznámiť s domácimi zvieratami a s ich spôsobom života. Nezabudnuteľným bola pre deti jazda na koníkovi a kŕmenie zvierat.